Ana Sayfa Ana Manşet 9 Ekim 2019

Elektromanyetik top ŞAHİ-209 seri atışlarla göz doldurdu ( Video Haber )

ŞAHİ-209 Blok2 ile 10 mega jul, 50 kilometreye erişebilecek bir sistemi ortaya koyan şirket, bunu operasyonel hale getirmek için yoğun bir test süreci izliyor.

DÜNYA İLE AYNI ANDA GELİŞTİRİLİYOR

Saha testlerinden elde edilen çıktılarla, dünyayla aynı anda oldukça yeni olan bu teknolojiye yönelik sistem doğrulamaları yapılıyor, alt sistemler ve mühimmat tasarımına yönelik geliştirmelere gidiliyor. Böylelikle ŞAHİ-209 Blok2’nin, operasyonel görevlere hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.

Elektromanyetik top ŞAHİ-209 seri atışlarla göz doldurdu

YETKİLİLERİN KARŞISINA ÇIKARILDI

Şirket son olarak; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi, OSTİM Teknik Üniversitesi uzmanlarından oluşan geniş kapsamlı bir heyete sunum yaptı.

Mühimmat ve tapa geliştirmek için bu yılın şubat ayında başlayan çalışmalar sonunda, seçkin uzmanlardan oluşan askeri heyete fonksiyonel tapası ile çalışan mühimmatlarla başarılı gösterimler yapıldı. Bu testlerde daha yüksek güçlerde ve seri atışlar gerçekleştirildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

İranlılar Van’a gelemiyor

İranlılar Van’a gelemiyor

%d blogcu bunu beğendi: