Ana Sayfa Ceyhan Haberleri 23 Kasım 2019

Ceyhan’da yol sorunu vatandaşı maddi manevi rahatsız ediyor…

Ceyhan’da en işlek bir bulvarda bitmeyen yol çalışması vatandaşı canından bezdirdi. Vatandaşlar tozdan dolayı işyerlerinin camlarını açamazken, ayrıca işlerinin bıçak gibi kesildiğini söyledi. Mahalleli, “Yapmayacaklar neden kazdılar” diye yetkililere sitem ediyor.
Ceyhan Belediyesinin devam eden yol yapım çalışmaları, vatandaşı adeta canından bezdirdi. Vatandaşlar gerekli tüm yerlere müracaat ettikleri halde caddedeki yol yapım çalışmasının aylardır tamamlanmadığını ve kendilerini kimsenin dikkate almadığını ileri sürdü. Yaklaşık 3 ay önce kazılan yollarının bir türlü kapatılmadığı bulvar’da araçlar geçmekte güçlük çekerken, çıkan tozdan da mahalleli büyük sıkıntı yaşıyor. Park edilen araçların üstleri bembeyaz tozlarla kaplandığı caddede, vatandaşlar evlerinin camlarını açamıyor, balkonlarına da perde takıp tozdan korunmaya çalışıyor. Vatandaşlar, aralarında astım hastalarının, nefes darlığı çekenlerin bulunduğunu ve bu tozlu ortamda hastalıklarının daha da ilerlediğini belirtti.

Bulvar’da üzerinde işyeri bulunan esnaflar ise yapımı tamamlanmayan yol ve kaldırımların en çok kendilerini etkilediğini söyledi. Yollar bozuk olduğu için kimsenin alışveriş için buraya uğramadığını, işlerinin her geçen gün kötüye gittiğini aktaran bulvar esnafı, belediyenin duruma bir an önce el atması gerektiğini söyledi.

“Çocuklarımız tozdan hasta oluyor”
Tozdan bıktıklarını belirten Ayşe Koca isimli bir bulvar sakini, “Burayı kazdılar kaç ay oldu, yapmayacaklar neden kazdılar? Tozdan duramıyoruz, balkonlarımızı açamıyoruz. Yoldan geçemiyoruz. Ben hasta bir insanım, herkes hasta burada, tozdan dumandan nefes darlığı çekiyoruz. Rezillik bu, dışarı çıkamıyoruz. dedi.

Ali Rıza Ece isimli bir vatandaş ise, yol kazılalı 3 ay kadar bir süre olmasına rağmen, o zamandan beri herhangi bir çalışma yapılmadığını öne sürdü. Zaten durgun olan işlerin, yapılamayan yollarla daha da kötüye gittiğini belerten Ece, “İş yok, güç yok bir de bu yollar bu şekilde bırakıldı. Yolda rögar kapakları falan açık, arabaların üstü bembeyaz toz. Çoluk çocuk hasta oluyor tozdan kirden. Neden yapılmıyor diye arada gelen işçilere soruyoruz ‘cevap alamıyoruz’. Bunun bir kontrolü olmuyor mu? Bu yol neden böyle sahipsiz bırakıldı. 3 aydır neden bir çalışma yapılmıyor? Bunu yetkililerden duymak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bulvar sakinleri olarak bu durumdan utandıklarını belirten bir vatandaş ise, “Şu anda bütün esnaf arkadaşlarımız dahil mahallenin durumundan kendimiz utanıyoruz. Belediye utanmıyorsa bir şey diyecek halimiz yok” diye sitem etti.

Yorumlar