Bitcoin hakkındaki ilginç gönderileri ve gerçekleri okuyun

Bitcoin Cash Nedir?
Bitcoin Cash, Bitcoin ile aynı blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash, 1 Ağustos 2017'de Bitcoin blok zincirinin "hard fork" olarak adlandırılan bir işlemiyle piyasaya sürüldü. Bitcoin cash nedir?
NFT Nedir?
Değiştirilemeyen tokenlar (NFT'ler) bugünlerde her yerde görünüyor. Sanat ve müzikten taco ve tuvalet kağıdına kadar, bu dijital varlıklar 17. yüzyıl egzotik Hollanda laleleri gibi satılıyor - bazıları milyonlarca dolara.
Bitcoin (BTC) Halving Nedir?
Bitcoin ekosisteminin yatırımcılarının hakkında bilgi sahibi olması gereken farklı birçok özelliği vardır. Bunlardan biri de Bitcoin halvingdir. Peki ya bitcoin halving ne demek? Her 210.000 blokta bir veya kabaca her dört yılda bir, 21 milyon bitcoin'in tamamı tamamen çıkarılana kadar, yeni BTC'nin oluşturulma oranı yarıya indirilir.Bu süreç bitcoin halving, yani Türkçe adı ile yarılanma olarak bilinir.
Bitcoin Dominance
Bitcoin'in temsil ettiği tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin yüzdesi, Bitcoin (BTC) dominansı tanımlamanın en basit yoludur. Dolaşımdaki madeni para sayısı ile mevcut fiyat çarpılarak piyasa değeri belirlenir.
Bitcoin Madenciliği
Hem yeni bitcoin'in dolaşıma girdiği mekanizma hem de Bitcoin dijital para birimi sistemine yapılan yeni işlemlerin doğrulandığı prosedür "madencilik" olarak bilinir.Bitcoin'in iç işleyişine aşina olmayanlar için bitcoin madenciliği, bir blok zinciri için işlemleri doğrulama sürecidir.
Dogecoin (DOGE)
Dogecoin, alınabilen, satılabilen, aktarılabilen ve ticaret yapmak için kullanılabilen bir kripto para birimidir.
Bir konuda yardımımızı ister misiniz?
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
© All Rights Reserved, 2022